Strona główna Holandia Zwycięstwo pomarańczowych, W. Sneijder pobił rekord!

Zwycięstwo pomarańczowych, W. Sneijder pobił rekord!

211
0
PODZIEL SIĘ
Foto. Hollandse Hoogte

Pewne zwycięstwo 5:0 w dzisiejszym spotkaniu eliminacji mistrzostw świata: Holandii z Luksemburgiem na stadionie De Kuip w Rotterdamie.

Holenderska reprezentacja w ostatnich latach borykała się z seriami niepowodzeń, przypomnijmy choćby ostatnie mistrzostwa Europy, na których zabrakło drużyny Oranje. Również rozpoczęcie eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata wypadło Holendrom fatalnie. Jednak dzisiejszy mecz daje nadzieję.

W 21 minucie spotkania Arien Robben zdobył pierwszego gola, następnie w 35 minucie Wesley Sneijder zmienił wynik na 2:0. W drugiej połowie meczu, trzecią bramkę strzelił, grający na co dzień w Liverpoll’u: Georginio Wijnalduma, kolejnego gola zdobył: Quincy Promes. Wynik na 5:0 ustalił Vincent Jansen, który w 83. minucie zamienił na gola rzut karny, po tym jak wcześniej był faulowany przez bramkarza Luksemburgu.

Nie zabrakło również polskiego akcentu podczas spotkania w Rotterdamie, mecz ten sędziował polski sędzia: Bartosz Frankowski.

Warto dodać, że podczas dzisiejszego meczu Wesley Sneijder pobił rekord Edwina van der Sara i to obecnie on ma na swoim koncie najwięcej gier w narodowych barwach. Był to jego 131 występ w reprezentacji Holandii.

Po dzisiejszym meczu Holandia z 10 punktami zajmuje trzecią pozycję w grupie A, eliminacji mistrzostw świata, za Francją i Szwecją, które mają po 13 punktów.