33
0
PODZIEL SIĘ
Foto. Graham Watson

Brytyjski kolarz Chris Froome po raz czwarty w swojej karierze zwyciężył w największym wyścigu kolarskim – Tour de France.

W klasyfikacji generalnej zawodnik grupy Sky wyprzedził o 54 sekundy Kolumbijczyka Rigoberto Urana (Cannondale) – to najmniejsza różnica między pierwszym a drugim zawodnikiem w Tour de France od dziesięciu lat. Trzecie miejsce ze stratą 2.20 zajął Francuz Romain Bardet (AG2R).
W niedzielę Brytyjczyk po raz czwarty stanął na najwyższym stopniu podium w Paryżu. Rekord pięciu zwycięstw w Tour de France należy do Francuzów Jacques’a Anquetila i Bernarda Hinault, Belga Eddy’ego Merckxa oraz Hiszpana Miguela Induraina. „Spróbuję dołączyć do wielkich mistrzów” zadeklarował Chris Froome.