Strona główna Sport Holandia w półfinale Mistrzostw Europy w piłkę nożną kobiet.

Holandia w półfinale Mistrzostw Europy w piłkę nożną kobiet.

96
0
PODZIEL SIĘ
Reprezentacja Holandi w piłkę nożną kobiet / Foto. KNVB

W odbywających się w Holandii Mistrzostwach Europy w piłkę nożną kobiet, gospodynie (Holenderki) wygrały w Doetinchem ze Szwedkami 2:0

Zwycięskie bramki w spotkaniu ze Szwedkami strzeliły: w 33 minucie – Lieke Martens, oraz w 64 minucie, kapitan reprezentacji Sarina Wiegman. Holenderki jako pierwsze awansowały do półfinału mistrzostw Europy w piłce nożnej. Drugi sobotni ćwierćfinał – broniących tytułu Niemek z Dunkami w Rotterdamie – nie mógł się odbyć z powodu ulewnego deszczu. Jak poinformował przedstawiciel UEFA, mecz został przełożony na niedzielę. W niedzielę, w pozostałych ćwierćfinałach – Anglia zagra w Deventer z Francją, a Hiszpania w Tilburgu z Austrią. W półfinale Holenderki zagrają ze zwycięzcą dzisiejszego spotkania: Anglia – Francja na stadionie van De Graafschap w Enschede już w czwartek 3 sierpnia.