Strona główna Sport Holenderki – Mistrzyniami Europy!

32
0
PODZIEL SIĘ
Foto. KNVB

W finale Mistrzostw Europy rozgrywanym na stadionie De Grolsch Veste w Enschede, Holenderki pokonały reprezentantki Danii 4:2

Już w 6 minucie spotkania Dunki zdobyły prowadzenie, po rzucie karnym, który wykorzystała Nadia Nadim. Chwilę potem w 10 minucie wyrównującą bramkę zdobyła, grająca w ataku Holandii Vivianne Miedema. w 28 minucie na 2:1 Holandię wyprowadziła Lieke Martens, jednak już pięć minut później, w 33 minucie Perille Harder wyrównała wynik na 2:2
W drugiej połowie Holenderki zdominowały reprezentacje Danii, w 51 minucie Sherida Spitse strzeliła trzecią bramkę dla Holandii a na minutę przed zakończeniem spotkania (w 89 min), wynik na 4:2 poprawiła Vivianne Miedema.

Zdobywając mistrzostwo, Holenderki zakończyły dominację Niemek, które przez sześć ostatnich lat z rzędu wygrywały w mistrzostwach europy. W tym roku Niemki zostały wyeliminowane w ćwierćfinałach, właśnie przez Dunki przegrywając 1:2