Strona główna Sport Pjongczang 2018: Pokaz mocy Holendrów w łyżwiarstwie szybkim.

Pjongczang 2018: Pokaz mocy Holendrów w łyżwiarstwie szybkim.

74
0
PODZIEL SIĘ
Antoinette de Jong, Carlijn Achtereekte, Ireen Wust / Foto. schaatsen.nl/studio graficzne NaszPortal

Podczas olimpijskiego biegu na 3000 metrów kobiet, Holenderki dosłownie zmiotły konkurencję. Złoto, srebro i brąz powędrowały do Holandii.

Trzy pierwsze miejsca zajęły reprezentantki Holandii, jednak to nie faworytka zdobyła złoto. Broniąca tytułu mistrzyni olimpijskiej z Soczi – Ireen Wust była zaledwie o 0,08 sekundy wolniejsza od swojej rodaczki Carlijn Achtereekte, która z czasem 3:59.21 zdobyła olimpijskie złoto. Trzecia z Holenderek, Antoinette de Jong, która także stanęła na podium przejechała 3000 metrów w czasie 4:00.02.

Polki w tym biegu zajęły miejsca:14 (Luiza Złotkowska), 16 (Karolina Bosiek) i 17 (Katarzyna Bachleda-Curuś).

Trzykrotny mistrz olimpijski – Sven Kramer. / Foto. Facebook/Team Lotto NL-Jumbo schaatsen

Również w biegu na dystansie 5000 metrów mężczyzn, Holender – Sven Kramer nie pozostawił rywalom najmniejszych złudzeń, przejeżdżając 5000 metrów w czasie 6:09.76. Po raz trzeci z rzędu zdobył olimpijskie złoto i po raz kolejny poprawił również olimpijski rekord.

Sjinkie Knegt / Foto. Facebook/Sjinkie Knegt

W tzw. Short tracku mężczyzn (bieg na 1500 metrów), srebrny medal zdobył też reprezentant Holandii – Sjinkie Knegt ustępując tylko przedstawicielowi gospodarzy (Korea Płd.) Lim’owi Hyojun.

Po dwóch dniach olimpiady do Holandii trafiło aż 5 medali (2x złoto, 2x srebro i 1x brąz).