Strona główna Sport PSV Eindhoven mistrzem Eredivisie 2017/2018

PSV Eindhoven mistrzem Eredivisie 2017/2018

19
0
PODZIEL SIĘ
Foto. PSV

Drużyna z Eindhoven mistrzem Holandii. Tytuł ten zagwarantowali sobie, na trzy kolejki przed końcem sezonu pokonując 3:0 Ajax Amsterdam przed własną publicznością.

Zawodnicy PSV Eindhoven, podczas 31 kolejki Eredivisie, rozegrali swój mecz sezonu. Już 23 minucie pierwszą piłkę do siatki Amsterdamczyków posłał Urugwajczyk Gaston Pereiro. w 38 minucie, strzałem głową, wynik podwyższył Luuk de Jong. W pierwszym kwadransie drugiej połowy, wynik spotkania na 3:0 ustalił Steven Bergwijn. Zawodnicy Ajaxu nie chcieli pogodzić się z porażką i przestali grać przepisowo, wskutek czego spotkanie zakończyli w dziewięciu. W 80 minucie czerwoną kartkę (drugą żółtą) ujrzał Nicolas Tagliafico, trzy minuty później kolejny zawodnik Ajaxu, Siem De Jong ujrzał czerwony kartonik i musiał opuścić boisko.

Dzięki niedzielnej wygranej drużyna PSV Eindhoven pod nadzorem trenera Phillipa Cocu ma aż dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Ajaxem Amsterdam. Tym samym PSV Eindhoven po raz 24 w historii zostało mistrzem Holandii.